Картини по номерах – основа, фарби, особливості малювання

Картини по номерах – основа, фарби, особливості малювання

Художником може стати кожен. Раніше, щоби намалювати полотно, потрібно було протягом багатьох років навчатися в художній школі, або закінчувати дорогі курси малювання. А зараз кожен бажаючий може за декілька днів створити свій власний натюрморт, портрет або пейзаж, причому картина буде схожою на ту, яку намалював майстер живопису. Картини по номерах дозволяють малювати всім, хто хоче створити художнє полотно, яке може прикрашати кімнату чи навіть картинну галерею.

В набір для домашього живопису входить все необхідне – пронумеровані баночки з фарбами, один або декілька пензликів, інструкція, контрольний лист для провірки відтінки, цей лист поділений на сектори, також до набору входить позначений цифрами картон або полотно з підрамником, лакувальна суміш і кріплення на стіну для готової картини. Перш, ніж приступити до створення картины по номерам Украина, варто ознайомитися з основними правилами малювання цього виду живопису.

Правила малювання картини:

  1. Від світлого – до темного. Замальовуючи білі, жовті, блакитні чи рожеві ділянки на початку, ви уникнете випадкових помилок. Бо набагато простіше стерти або перекрити іншим кольором пастельний відтінок, ніж яскравий або темний колір.
  2. Від більшого – до меншого. Якщо розмалювати в самому початку всі крупні деталі картини, ви не тільки уникнете клякс, але і зможете потім правильно намалювати дрібні деталі.
  3. Від центру – до країв. Рухаючись в такому напрямку, ви не витрете рукавом або ліктем малюнок, який намальований з краю. Як правило, саме в середині картини розміщений головний образ.
  4. Зверху донизу. Цей спосіб руху по полотну також дозволяє не стерте вже нанесені фарби локтями, вони будуть висихати у процесі нанесення, а коли ви дійдете до нижнього краю, верх картини буде практично сухим.

Як тримати пензлик

Пензлик легше і зручніше тримати так само, як ви тримаєте кулькову ручку. Рука при цьому повинна мати опору. Цього достатньо, щоби рука не змучилася, а картина вийшла охайною. Для початку варто освоїти звичайні мазки: просто намагайтеся замальовувати кожний пронумерований фрагмент максимально рівно, здійснюючи плавні рухи пензликом зліва праворуч, викладаючи фарбу одинаковим за товщиною шаром, не виходячи за контур. Як тільки освоєте це, можете поекспериментувати з товщиною шару, штриховкою або навіть малюванням крапками, якщо цього потребує ваша картина. Наприклад, якщо потрібно намалювати важку і просочену водою дощову хмару. Її нижня частина нерівна і темна, що добре передається дрібними крапками, а внизу спускаються нитки дощу, які найпростіше зімітувати короткими косими штрихами.

Як правильно змішувати фарби

Як правило, в наборі фарби вже змішані, тому в ньому так багато номерів, бо кожен колір означає певний відтінок, який іноді лишень на долі тону відрізняється від попереднього. Якщо у процесі малювання у вас закінчиться потрібний колір, його цілком можна змішати самостійно із тих фарб, які є. Зазвичай найраніше закінчуються світлі тони, оскільки світлих плям звичайно у картині більше, ніж теми, а тому вам достатньо трохи розбавити білим кольором той тон, який є найбільш близьким по відтінку до потрібного вам. Робити це краще на палітрі чи лістку картону, а не безпосередньо у баночці, щоби випадково не зіпсувати всю масу фарби.